Відділ освіти Здолбунівської районної державної адміністрації Середа, 04.10.2023, 23:42
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Результати олімпіад [272]
Оголошення [83]
Вітання [72]
Цікавинки [26]
Про ЗНО [280]
Абітурієнту [43]
Наші досягнення [451]
Події/Дати [51]
Учителям [90]
Актуальні новини [450]
Районні заходи [592]
Новини закладів освіти [22]
НУШ [16]
Новини РМК
Головна » 2010 » Лютий » 13 » Міносвіти проти повернення до десятирічного терміну навчання у школах
Міносвіти проти повернення до десятирічного терміну навчання у школах
18:41

МОН за європейську модель української школи

Наслідки повернення до 10-річної школи:

  1. Дванадцятирічний термін навчання зберіг здоров'я дітей, унормував навчальне навантаження, дозволив запровадити п'ятиденний навчальний тиждень, а десятирічка передбачатиме повернення до шестиденного навчання, що загрожує здоров'ю школярів.
  2. Понад 100 тисяч вчителів автоматично стануть безробітними;
  3. Міжнародна спільнота не визнаватиме атестатів про середню та дипломів про вищу освіту, оскільки це є порушенням рекомендацій ЮНЕСКО про мінімальний 12-річний термін здобуття середньої освіти;
  4. Витрачено 1,5 млрд грн. на підручники. Для їх заміни необхідно ще більше коштів платників податків;
  5. Буде скасовано профільне навчання у старшій школі. Учням буде украй складно вступити до вищих навчальних закладів.

 

ЗВЕРНЕННЯ
Колегії Міністерства освіти і науки України до Верховної Ради України
від 11 лютого 2010 року


Шановні народні депутати України!

До порядку денного пленарного засідання Верховної Ради України 23 лютого 2010 року внесено на розгляд проект Закону України про внесення змін до деяких законів України щодо повернення до 10-річного терміну здобуття повної загальної середньої освіти (реєстраційний N 5252 від 21.10.2009 р.), внесеного народним депутатом України А. Гриценком. 

Колегія Міністерства освіти і науки України, розглянувши зазначений проект Закону України, закликає народних депутатів України відхилити його як такий, що таїть у собі загрозу відкинути українську освіту на десятки років назад.

1. Повернення до моделі 10-річної школи, що існувала в СРСР у 80-х роках минулого століття, неминуче  призвело б до відновлення шестиденного навчального тижня та загрозливого для здоров'я школярів  перевантаження .

Дванадцятирічний термін навчання забезпечив збереження здоров'я дітей, унормувавши навчальне навантаження, запровадивши у школах п'ятиденний навчальний тиждень.

2. Особливе занепокоєння викликає норма законопроекту щодо повернення до трирічної початкової школи у той час, коли у країнах із ефективною системою освіти навчання у початковій школі триває 5-8 років:

Тривалість навчання у початковій школі (роки)

Країна

Кількість років навчання
у початковій школі

США

8

Канада

8

Австрія

7

Японія

6

Сингапур

6

Велика Британія

6

Франція

5

Україна

4

Чинна чотирирічна початкова школа забезпечила:

  • зменшення навчального навантаження учнів;  
  • зменшення тривалості уроків (у 1 класі - 35 хв, у 2-4 класах - 40 хв);    
  • введення  двох-трьох уроків фізичної культури у кожному класі;
  • вивчення з першого-другого класу іноземних мов;  
  • вивчення мов національних меншин.      


3. Пропоноване у законопроекті підвищення до семи років вікового порогу  вступу до школи відлучило б від навчання дітей шестирічного віку - віку найбільш сприятливого для початку навчання.

У більшості країн світу шкільне навчання розпочинається щонайпізніше з 6-ти, а то й з 4-5 років:

Країни

Початок обов'язкової дошкільної освіти (роки)

Початок навчання
у школі (роки)

Україна

-

6

США

4

6

Канада

4

6

Австрія

4

6

Японія

4

6

Сингапур

4

6

Велика Британія

5

6

Франція

4

6

Норма чинного закону є гнучкою: вона не примушує, а дозволяє батькам віддавати дітей до школи як у шість років, так і пізніше.

Окрім того, запропоноване законопроектом підвищення дошкільного віку дітей на тлі значного  скорочення дитячих садків у попередні роки призведе до повторної руйнації дошкільної освіти, відновленої останнім часом.

4. Повернення до десятирічного терміну навчання унеможливило б перехід старшої школи на профільне навчання, погіршило б підготовку випускників до вступу до вищих навчальних закладів, орієнтацію їх на подальший вибір професії, надання професійної освіти, розширення життєвої і соціальної компетентності, самореалізацію особистості.

5. Модель дванадцятирічної школи відповідає загальноприйнятим у світі термінам здобуття середньої освіти та зумовлена входженням України у світовий освітній простір. Дванадцятирічна  школа - економічно доцільна й ефективна форма зайнятості молоді 17-18 річного віку, яка в умовах конкуренції на ринку праці далеко не завжди може знайти роботу.

Тривалість навчання для здобуття середньої освіти

Країна

Кількість років
навчання

Фінляндія

14

Велика Британія

13

Франція

13

Італія

13

Польща

13

Румунія

13

Австралія

12

Австрія

12

Іспанія

12

Швеція

12

Болгарія

12

США

12

Латвія

12

Литва

12

Україна

12

Білорусь

11

Росія

11

6. Навчальний процес у 1-9 класах дванадцятирічної школи забезпечують понад 800 назв підручників з обов'язкових предметів. Вже надруковано понад 95 млн примірників, котрі обійшлися платникам податків майже у 1,5 млрд грн. Прийняття запропонованого законопроекту потребуватиме лише на заміну підручників для 1-9 класів ще більшої суми.

7. Повернення до 10-річної школи призведе до міжнародного невизнання атестатів про загальну середню та дипломів про вищу освіту у зв'язку з порушенням рекомендацій ЮНЕСКО про щонайменше 12-річний термін здобуття середньої освіти.
Це унеможливить навчання випускників українських шкіл у зарубіжних вищих навчальних закладах та означатиме порушення зобов'язань, взятих Україною у травні 2005 року при підписанні Болонської декларації.

8. Повернення до 10-річної школи автоматично зробить безробітними понад 100 тисяч вчителів. Внаслідок демографічної кризи вже сьогодні багато з них і так працюють на неповному навантаженні.

З огляду на це, Колегія Міністерства освіти і науки України не підтримує проекту закону України про внесення змін до деяких законів України щодо повернення 10-річного терміну здобуття повної загальної середньої освіти та закликає народних депутатів України не допустити руйнування української освіти.

Прийнято колегією Міністерства освіти і науки України одноголосно.

Категорія: Актуальні новини | Переглядів: 1770 | Додав: zdosvita | Рейтинг: 3.0/2 |
Всього коментарів: 3
22.03.2010 Спам
3. CHE-hov [Матеріал]
Ребяты = да хватит вам умничать.
Я наукой двадцать пять лет отзанимался. И начинал в 1984г преподом в МФТИ.
Да чего воду то мутить? - и дураку понятно что 10 лет с головой достаточно. Но только при условии советского подхода к образованию. Оно было и остается лучшим в мире по причине строевого подхода к обучению - Всех в шею и к доске.
А я бы еще добавил к нему англицкий аскетизм и розги. И Кембридж отдыхает.
Я шесть лет в кембридщине служил - так что знаю предмет хорошо.

Пока не поздно, нужно возвращаться к советским принципам образования!....
это наше достояние.... наш бренд


22.03.2010 Спам
Моя дитина у випускному класі вивчала 29(!!!) предметів. Неможливо навіть усі назви точно запам'ятати. Навіщо так знущатись над дітьми? Необхідно міняти програму навчання та стиль викладання. Прочитайте підручник з біології за 6-й клас, написаний на рівні вузів. Нагромадження різної несистемної інформації не стимулює дітей до навчання, скільки років це б не відбувалось.

22.03.2010 Спам
1. Светлана [Матеріал]
Необдуманные реформы. Самое страшное, что практики молчат, а пишут эти все программы выскочки-каръеристы, которые в школе работали от силы три года. Ладно, пусть открывают детские сады для родивших старшеклассниц, но а эти шестилетки причем? Нет условий для их отдыха, сна, нет нормального питания, но кому это нужно? У них гувернантки и няни, их дети в эти школы не пойдут. Моя подруга работает в школе, говорит стараются обучать по старым учебникам, потому что в новых одна вода или наоборот на уровне вузов. Ющенко не выполнил обещания насчет десятилетки, одна надежда на помощь Януковича и его команды, слава Богу она у него есть.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Відділ освіти у соцмережах
Locations of visitors to this page Locations of visitors to this page
Нормативні документи 2016/2017 навч.рік
Locations of visitors to this page
Корисні посилання






Друзі сайту

Линейки для форума и блога lines.net.uaCopyright MyCorp © 2023 Сайт управляється системою uCoz