Відділ освіти Здолбунівської районної державної адміністрації Неділя, 01.10.2023, 20:51
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Результати олімпіад [272]
Оголошення [83]
Вітання [72]
Цікавинки [26]
Про ЗНО [280]
Абітурієнту [43]
Наші досягнення [451]
Події/Дати [51]
Учителям [90]
Актуальні новини [450]
Районні заходи [592]
Новини закладів освіти [22]
НУШ [16]
Новини РМК
Головна » 2009 » Лютий » 21 » 21 лютого - День рідної мови
21 лютого - День рідної мови
21:42

      21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови, який був проголошений ЮНЕСКО у 1999 році з метою збереження й розвитку зникаючих мов та підвищення рівня поінформованості щодо мовних й культурних традицій народів світу.  

        В Україні це свято відзначається з 2002 року, коли Президентом України був підписаний відповідний Указ про святкування Дня рідної мови.

       На сьогодні у світі існує 6700 мов і кожна є живою скарбницею, яку потрібно охороняти й зберігати. Мова - це джерело життя народу, генетичний код та духовна спадщина кожної нації. За даними ООН майже половині мов на планеті загрожує зникнення. Тому збереження рідних мов стоїть в одному ряду з охороною пам`ятників нематеріальної культурної спадщини.

      Хто б міг подумати, що на початку ХХІ століття мова великого Кобзаря перебуватиме у глибокому занепаді? Що українська мова буде в більшому занедбанні, ніж за часів Радянського Союзу? Що на одного мешканця України видаватиметься менше ОДНІЄЇ книжки, а українською мовою - ще менше? Що навіть на ПЕРШОМУ загальнонаціональному телеканалі деякі передачі вестимуться іноземною, тобто російською мовою ? Погодьтеся, у 1991 чи навіть у 1989 році, коли був прийнятий Закон "Про мови в УРСР" про таке і не думалося. Навпаки - у піднесенні люди мріяли про те, що настане день, коли усі навколо таки заговорять українською. Та не так сталося, як гадалося.

     Сьогодні за офіційними даними, українську мову вважають державною близько 67% громадян. А ще скільки, попри це, користуються  паралельно двома мовами - українською та російською, чи ще гірше - українсько-російським суржиком, де, практично, немає  жодного повноцінного слова - чисто українською чи російською мовами. Прикро, але понад 12% українців назвали рідними обидві мови. А на Сході лише 8% громадян вільно спілкуються українською мовою. Це - катастрофа.

    Свого часу в Латвії був прийнятий закон, за яким однією з умов надання громадянства було знання державної мови. Навіть на найпростішу державну роботу не влаштуєшся, якщо не знаєш державної мови. В Естонії навіть назв страв російською мовою у ресторанах не знайдеш - усі естонською. І нічого, "русскоязичное" населення не бурчить, не повстає проти "ущемления прав". Бо знають - не поважаєш закону держави, її мови - нічого тобі тут робити. А тут... Навіть, коли більшість телеканалів, газет, радіо - російською, права тих же "русскоязичних" утискуються. Де ж правда?

Правда ж буде тоді, коли усі, усюди заговорять українською. А це немає нічого простішого, бо наша мова - найрідніша!


За метеріалами: ХайВей

Категорія: Події/Дати | Переглядів: 2610 | Додав: zdosvita | Теги: історичні дати, День рідної мови | Рейтинг: 5.0/2 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Відділ освіти у соцмережах
Locations of visitors to this page Locations of visitors to this page
Нормативні документи 2016/2017 навч.рік
Locations of visitors to this page
Корисні посилання






Друзі сайту

Линейки для форума и блога lines.net.uaCopyright MyCorp © 2023 Сайт управляється системою uCoz